Інструкція з догляду та експлуатації тротуарної плитки
Загальні рекомендації
Покладена відповідно до рекомендацій виробника тротуарна плитка не потребує спеціалізованого обслуговування, а збереження естетичних і міцності покриття протягом довгих років не вимагатиме від вас великих зусиль.
Нижче наведено перелік рекомендацій, виконання яких дозволить тротуарній плитці довгий час тішити вас своєю красою та функціональністю:
У літній період необхідно:
Проводити регулярне очищення поверхні від піску, пилу, опалого листя та насіння рослин.
Проводити вологе прибирання для освіження кольору бруківки. В даному випадку поливу із садового шланга буде достатньо.
У разі потреби видалення сильних забруднень можна застосувати миття високого тиску. В цьому випадку необхідно пам’ятати про те, що сильний натиск видалить зі швів наповнення, тому рекомендується мати запас матеріалу для просипки.
У разі виникнення складних забруднень (масло, іржа, фарба, вино) посипати пляму абсорбентом: тирсою або піском. Після цього для очищення потрібно використовувати спеціалізовані хімічні засоби. Для підбору засобу звертайтесь до професіоналів.
НЕ рекомендується
Проводити будівельні та ремонтні роботи в безпосередній близькості від незахищеної поверхні плитки. Бетонний та цегляний пил складно видаляються з поверхні плитки і можуть залишити сліди. При загрозі забруднення рекомендується вкривати плитку волого- та пиленепроникним матеріалом.
У зимовий період необхідно:
Очищати поверхню бетонної бруківки звичайною лопатою для збирання снігу.
Своєчасно прибирати сніг, щоб не встигав утворюватися лід і твердий наст.
Видаляти налиплий сніг з реагентами з порогів і з арок вашого автомобіля заздалегідь, до того, як ви припаркуєте автомобіль на облаштованому паркувальному місці тротуарною плиткою. Якщо це неможливо, скористайтеся рекомендаціями з розділу «Захист поверхні плитки».
У разі утворення криги посипати поверхню гранітною крихтою або митим піском великих фракцій.
Заборонено:
Сколювати лід металевими предметами: ломом, скребком. При використанні такого способу очищення механічні пошкодження плитки є неминучими.
Видаляти лід за допомогою солі та реагентів, оскільки висока ймовірність зміни або втрати кольору.
Захист поверхні бруківки
• Необхідно суворо дотримуватись рекомендацій щодо розрахункових навантажень. Якщо ваше мощення було розраховане лише на паркування легкового автомобіля, після проїзду навантаженого вантажного автомобіля ймовірність появи механічних пошкоджень дуже висока.
• Для захисту поверхні від впливу вологи та бруду рекомендується наносити на тротуарну плитку спеціальні гідрофобізуючі склади. Вони надійно закупорюють пори та утворюють захисну плівку, внаслідок чого поверхня практично перестає вбирати вологу разом із розчиненими в ній різними хімічними речовинами. Крім того, з обробленої поверхні швидше та простіше видаляються різні забруднення. Для вибору складу звертайтесь до професіоналів.
Видалення висолів
У процесі експлуатації поверхні плитки можуть з’явитися білі плями чи наліт, звані висолами. При поперемінному зволоженні та висиханні з бетону вивільняється гідроксид кальцію Ca(OH), який при вступі в реакцію з вуглекислим газом кристалізується, що призводить до утворення на поверхні плитки солі карбонату кальцію CaCo3 – це і є висол. Це обумовлено самою природою бетону, тому не потрібно їх боятися. Висоли зазвичай йдуть природним чином під впливом атмосферних опадів протягом кількох місяців. Для швидкого видалення висолів можна застосовувати спеціальні засоби, які ефективно видаляють білі плями, не ушкоджуючи структуру плитки та не змінюють її колір.
ВАЖЛИВО: строго не рекомендується використовувати піщано-цементну суміш для просипки швів, так як використання цього матеріалу майже завжди гарантує появу висолів, що важко видаляються. Для просипки швів краще використовувати: митий кар’єрний пісок, кварцовий пісок, спеціальний модифікований пісок для швів або гранітний відсів дрібної фракції.